Умовы прыему

Аб парадку прыёму

ва ўстановы дашкольнай адукацыі

Пастаноўка на ўлік дзяцей, якія маюць патрэбу ў вызначэнні ва ўстанову дашкольнай адукацыі, ажыццяўляецца службай "Адно акно " Смаргонскага раённага выканаўчага камітэта па адрасе: г.Смаргонь, вул. Леніна, 5, 1 паверх, тэл. 142, 3-76-10, 3-76-11, 3-76-12).

Парадак пастаноўкі на ўлік вызначаны пастановай Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 12.08.2022 г. № 265 «аб парадку ўліку дзяцей у мэтах атрымання імі дашкольнай адукацыі, спецыяльнай адукацыі на ўзроўні дашкольнай адукацыі».

Для пастаноўкі на ўлік неабходна прадставіць дакумент, які сведчыць асобу законнага прадстаўніка дзіцяці, пасведчанне аб нараджэнні дзіцяці.

Выдача напрамкаў у дзяржаўныя ўстановы адукацыі для засваення зместу адукацыйнай праграмы дашкольнай адукацыі ажыццяўляецца службай "Адно акно" Смаргонскага раённага выканаўчага камітэта па адрасе: г.Смаргонь, вул. Леніна, 5, 1 паверх, тэл. 142, 3-76-10, 3-76-11, 3-76-12 .

Камплектаванне груп устаноў дашкольнай адукацыі і перавод выхаванцаў з адной групы ў іншую ажыццяўляецца штогод на пачатак навучальнага года (1 верасня). Магчыма залічэнне дзяцей на працягу каляндарнага года пры ўмове наяўнасці свабодных месцаў, што рэгламентавана Палажэннем аб установе дашкольнай адукацыі, зацверджаным пастановай Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 04.08.2022 № 230.