"Прамая тэлефонная лінія"

"Прамыя тэлефонныя лініі" праводзяцца кіраўніком установы ў мэтах тлумачэння грамадзянам і юрыдычным асобам пытанняў у межах сваёй кампетэнцыі або па загадзя запланаванай тэме, абумоўленай яе актуальнасцю, згодна з зацверджаным графікам.

ГРАФІК ПРАМЫХ ТЭЛЕФОННЫХ ЛІНІЙ
на 2024 год

ЗАЦВЕРДЖАНА

Загад загадчыка дзяржаўнай

установы адукацыі

"Сольскі дзіцячы сад"

№ 3 ад 03.01.2024

ТЭМА ""ПРАМОЙ ЛІНІІ" ДАТА І ЧАС ПРАВЯДЗЕННЯ

АДКАЗНЫЯ ЗА ПРАВЯДЗЕННЕ

"ПРАМОЙ" ЛІНІІ

НУМАР ТЭЛЕФОНА
Аб арганізацыі рацыянальнага харчавання ва ўстанове дашкольнай адукацыі 17.01.2024 Касабуцкая Ю. В., загадчык 8(01592) 91205
Аб арганізацыі дадатковых адукацыйных паслуг ва ўстанове дашкольнай адукацыі 10.04.2024 Пятрушэнка В. А., намеснік загадчыка па асноўнай дзейнасці 8(01592) 91205

Арганізацыя бяспечных умоў жыццядзейнасці выхаванцаў ва ўстанове адукацыі

21.08.2024 Касабуцкая Ю. В., загадчык 8(01592) 91205

Арганізацыя карэкцыйна-развіваючай работы па развіццю мовы у ПКПД

19.04.2024 Тур Н. У., настаўнік-дэфектолаг 8(01592) 91205

Загадчык                                                                                                    Ю. В. Касабуцкая

У выпадку, калі зварот альбо асобныя пастаўленыя ў звароце пытанні, якія паступілі ў ходзе "прамых тэлефонных ліній", не адносяцца да кампетэнцыі ўстановы, грамадзяніну або юрыдычнай асобе тлумачыцца, у які дзяржаўны орган, іншую арганізацыю ім неабходна звярнуцца.

Пры звароце на "прамую тэлефонную лінію" грамадзянін павінен паведаміць:

сваё прозвішча, уласнае імя, імя па бацьку (пры яго наяўнасці);

выкласці сутнасць звароту.

Пры звароце на "прамую тэлефонную лінію" прадстаўнікі юрыдычных асоб павінны паведаміць:

найменне юрыдычнай асобы і яго юрыдычны адрас;

прозвішча, уласнае імя, імя па бацьку (пры яго наяўнасці);

выкласці сутнасць звароту.

"Прамыя тэлефонныя лініі" не прызначаныя для тлумачэння грамадзянам і юрыдычным асобам пытанняў прымянення заканадаўства, а таксама прадастаўлення ім кансультацыйна-даведачнай інфармацыі.